Drukuj

Rok formacji 2021/2022

posted by: Anita Pawelec
Poprawiono: 23 sierpień 2021

Droga Wspólnoto!

    Wkrótce rozpoczniemy kolejny rok naszej wspólnej drogi. Nie wiemy, czy naznaczony będzie obostrzeniami, ale trzeba mieć nadzieję, że dane nam będzie spotykać się w pełniejszym wymiarze niż dotychczas. Trwamy, idziemy dalej i w każdych okolicznościach będziemy szukać dobrych rozwiązań. Paradoksalnie, w ostatnim roku nasze spotkania ograniczyły się do Słowa i Eucharystii, czyli tego, co dla nas najważniejsze. A wspólnotowe więzi mogły być podtrzymywane szczególnie w małych grupach - o ile udawało się spotykać. Mimo odczuwalnych ograniczeń mamy za co dziękować Bogu.

    Na początku ubiegłego roku jedna z osób tak napisała w deklaracji: "Każdy rok we Wspólnocie, każde spotkanie formacyjne, wspólna Eucharystia, możliwość posługi modlitwą wstawienniczą, Adoracja, każde rekolekcje (nawet te, na których nie byłam) pokazują, że Bóg czuwa i prowadzi mnie, prowadzi nas".

Pierwsze spotkanie formacyjne odbędzie się 25 września w godz. 9.00 – 14.30 na Wesołej i poprowadzi je ks. Rafał Dudała.

W tym roku deklaracja przynależności do Wspólnoty będzie oparta na pytaniach zawartych w ważnej rekolekcyjnej konferencji o wspólnotowości. Dlatego w tym tygodniu szczególnie zachęcam do przypomnienia sobie tych treści – konferencja 6.  

Deklaracje z odpowiedziami na pytania proszę przesyłać mailowo do 29 sierpnia (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Jaki jest cel/misja naszej Wspólnoty?

Czego ja potrzebuję będąc we Wspólnocie?

Co mnie buduje?

Co jest trudne?

Co już dostałe/am?

Co mnie zniechęca?

W jakiej diakonii chcę służyć Wspólnocie?

- Diakonia Słowa (pisanie zachęt na stronę, nagrywanie komentarzy do Słowa, przygotowywanie cytatów z Biblii)

- Diakonia Charytatywna (pomoc osobom starszym, chorującym we Wspólnocie, akcje wpierające potrzebujących)

- Diakonia Muzyczna (oprawa muzyczna wspólnotowych Eucharystii oraz Adoracji w I czwartek miesiąca)

- Diakonia Organizacji Spotkań Kulturalnych (prowadzenie strony na Facebooku, zdjęcia, kalendarze, fotoksiążki, rysunki, organizowanie wydarzeń religijnych, kulturalnych, sportowych, wycieczek krajoznawczych)

- Diakonia Modlitwy Wstawienniczej (modlitwa w intecjach nadsyłanych do Wspólnoty, modlitwa ochrony)

- Diakonia Wychowawcza (katechezy dla dzieci)

- Diakonia Porządkowa (przygotowywanie auli do spotkań, ustawianie krzesełek, pomoc w sprzątaniu po spotkaniach, ewentualne zakupy)

- Diakonia Liturgiczna (służba liturgiczna podczas wspólnotowych Eucharystii)

- Diakonia Ewangelizacyjna (posługa na zewnątrz)

Życzę dobrych przemyśleń i decyzji - Anita :-)