Drukuj

Przerażający Chrystus

posted by: Beata Słoka
Poprawiono: 05 sierpień 2021

To jest w Jezusie cudowne i zarazem przerażające… Kiedy czytam dzisiejszą Ewangelię, przypominają mi się liczne sytuacje, w których stawiał On przede mną poważne wyzwania, zanim byłam w stanie zrozumieć czym one naprawdę były i zanim do nich dojrzałam – i czuję ciarki na plecach kiedy widzę lekkość z jaką to wtedy robił w zestawieniu z moją kondycją w tamtym czasie. Trzeba być Bogiem, żeby mieć aż takie zaufanie do zawodnego  człowieka. 

Piotr otrzymał klucze Królestwa Bożego zanim jeszcze był w stanie zrozumieć swoje zadanie. Otrzymał nowe imię. Dowiedział się, że to na nim zostanie zbudowany Kościół, którego nie przemogą bramy piekielne. Nic dziwnego, że znowu stracił głowę i zaczął myśleć jedynie własnymi kategoriami. Jezus jednak zawsze ma wszystko obliczone, wie jaki czas jest nam potrzebny, co jeszcze musi się wydarzyć i kiedy (jak na gałązce winnego krzewu) dokonać odcięcia tego co jest bezowocne. I wtedy można pójść dalej.

Módlmy się dla nas o to, żebyśmy mocno trzymali się tego, co objawia nam Ojciec - nie naszych kalkulacji. Abyśmy szukali błogosławieństwa!

rybak

Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.