Majowe info formacyjne

posted by: Anita Pawelec
Poprawiono: 13 maj 2020

 

Droga Wspólnoto!

1. Majowe spotkanie formacyjne również odbędzie się w formie zdalnej. Poprowadzi je Gość z Katowic – ks. Wojciech Ignasiak, kierownik ośrodka profilaktyczno-szkoleniowego im. ks. F. Blachnickiego. To właśnie z  ks. Wojciechem nasza Beatka współprowadzi rekolekcje na Śląsku. Konferencja będzie „na żywca” – jak to określił ks. Wojtek, czyli transmitowana online. 

 

Kiedy? Już dzisiaj o godz. 20:15 z kościoła św. Michała Archanioła w Katowicach.

 

Temat: Głoś w porę i nie w porę. Prawda o człowieku i jego wolności.

 

Dostęp do transmisji pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=CRPZuL9Eix4

Zachęcam do słuchania na żywo, choć będzie jeszcze dostępna do soboty na stronie parafii. Róbmy notatki, żeby podzielić się w grupkach.

 

2. Dla chętnych jest też propozycja w ramach przygotowania do Zesłania Ducha Świętego, a mianowicie prowadzony przez jezuitów kurs medytacji Pisma Świętego „Odkryj w sobie Ducha” trwa od 17 maja do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (31 maja). Jest to propozycja zarówno dla osób głęboko wierzących, jak i nieprzekonanych, ponieważ metoda medytacji skupia się na odnajdywaniu sensu i Boga we własnym wnętrzu. Codziennie otrzymasz film oraz PDF z wprowadzeniem do medytacji. Możesz wybrać opcję medytacji samodzielnych lub w prostszej wersji – korzystając z medytacji prowadzonych przez lektora. Aby otrzymywać materiały trzeba się zapisać. Więcej informacji na stronie https://poglebiarka.pl/kurs-medytacji-pisma-swietego-odkryj-w-sobie-ducha/

3. Co do decyzji w sprawie rekolekcji wakacyjnych to wciąż czekamy na wytyczne rządu w zakresie wyjazdów grupowych.