Info wspólnotowe

posted by: Anita Pawelec
Poprawiono: 21 kwiecień 2020

 

Kochani,

w związku ze stanem epidemii i wprowadzonymi ograniczeniami nie odbędzie się także nasze kwietniowe spotkanie formacyjne. Pomimo braku możliwości spotykania się we Wspólnocie, staramy się i nadal starajmy się trwać w tym, co nas łączy, co umacnia i prowadzi, co jest naszym charyzmatem:

 

1. Codzienny kontakt ze Słowem.

„Słowo potrafi oświetlić nam tę rzeczywistość, która jest dość ciemna i kiedy tracimy jakąkolwiek pewność i poczucie, że rozumiem i wiem, co trzeba robić, to na szczęście jest Słowo, które objaśnia i pokazuje drogę. Przez takie jakie dziś jest. To jest takie najistotniejsze działanie Pana Boga” – powiedział abp G. Ryś

 

2. Korzystanie z codziennych zachęt na stronie, w których dzielimy się Słowem, mobilizując się nawzajem do jego rozważania i wspólnej modlitwy za siebie i innych. Komentarzy do słowa Bożego w Internecie jest mnóstwo, ale ufam, że przez Tych spośród nas, którzy podjęli się posługi w diakonii Słowa, pisząc czy nagrywając komentarze, Pan Bóg kieruje słowo właśnie do nas jako Wspólnoty. Chwała Panu za to systematyczne dzielenie się Słowem!

 

3. Codzienna modlitwa za Wspólnotę i w intencjach napływających do nas poprzez łańcuszek sms-owy, co pozwala przynajmniej duchowo wspierać się wzajemnie.

 

4. Codziennie przesyłane na początku dnia słowa głęboko życiowe i pokrzepiające z książki S. Young „Jezus mówi do ciebie”, które przekazujemy też grupom z Wesołej54 oraz rodzinie i znajomym.

 

5. Szerokie możliwości uczestniczenia w Eucharystii on-line.

 

6. I jakże kreatywna forma komentarzy do niedzielnych Ewangelii poprzez katechezy dla dzieci. Z tego trudnego czasu już są dobre owoce – nowe sposoby głoszenia Słowa i rozwijane talenty w Rodzinie Lisków. Chwała Panu!

 

7. Nie możemy spotykać się w naszych grupkach, ale dbajmy o inne formy kontaktu, bo telefon przecież jest pod ręką, więc możemy podtrzymywać relacje. Zachętą mogą być dla nas grupy małżeńskie, które dały znać, że spotykają się wirtualnie (Messenger, Skype, Zoom). Tomek napisał: "Super zobaczyć się w takiej formie i pogadać. Odbyły się już dwa takie spotkania i każde trwało prawie dwie godziny. Wielkie wzmocnienie i zacieśnienie więzi w tym czasie".

 

Jeśli dotrwaliście do końca :) to jeszcze jedna dobra wiadomość: kwietniowe spotkanie formacyjne nie odbędzie się w tradycyjnej formie, ale będzie w innej tzn. ks. Piotr Białek nagra dla nas konferencję. Jest zdalna praca, zdalna nauka to będzie i zdalne spotkanie formacyjne :) Musimy sobie jakoś radzić :) 

 

W każdym położeniu dziękujcie,

taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. 

Ducha nie gaście

(1Tes 5,18-19)