Pamięć i dobre słowa od Małych Sióstr i Braci Baranka

posted by: Anita Pawelec
Poprawiono: 03 styczeń 2020

 

   Kochani, trwając wciąż w radości okresu Bożego Narodzenia, przekazuję wyrazy pamięci i wdzięczności dla naszej Wspólnoty od Małych Sióstr i Braci Baranka. Otrzymaliśmy dwa listy z życzeniami na święta i na nowy rok. Świętego Roku 2020 nam życzą :) Oprócz tego Małe Siostry przesłały kilka świadectw ze spotkań z ludźmi, którym mogły głosić Ewangelię np. jadąc autostopem czy podczas misji w Łodzi, żebrząc o posiłek. Będzie można się z nimi zapoznać na styczniowym spotkaniu formacyjnym.

 

   Napisały także: „Ostatnio ktoś nam powiedział: „Mandukacja? Ale ja zawsze coś powtarzam w głowie: to jakąś myśl, jakąś urazę, to jakąś reklamę albo zdarzenie!” No tak, każdy z nas coś mandukuje. Człowiek jest stworzony do mandukacji… ale nie do byle jakiej! Do mandukacji Słowa! Słowa, które daje Życie, i które ma moc stworzyć nas na nowo, przemienić wewnętrznie! A to Słowo, może przenosić góry! Wierzycie w to?”.

 

   Z kolei Mali Bracia podzielili się tym, jak Opatrzność prowadzi budowę ich klasztoru. „Często jeden z nas mówi: „Zrobić krok wiary, a resztę Bóg daje”. Dziękują nam za wsparcie i modlitwę oraz zapewniają, że modlą się za nas.

 

   Na koniec naszego spotkania w październiku jeden z Braci powiedział, że jesteśmy rodziną, bo łączy nas Słowo i coś w tym jest :) Dobre słowa życzeń i pozdrowień przesłali całej Wspólnocie:

Małe Siostry: Albana, Dorota, Noemi, Idalia, Żaneta, Kateri

Mali Bracia: Paul–Emmanuel, Etiene, Philippe