Zachęta do wsparcia

posted by: Anita Pawelec
Poprawiono: 10 kwiecień 2019

Centrum Duszpasterskie WESOŁA54 przygotowuje się do realizacji projektu wykonania i ustawienia w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach płyty ołtarzowej z mozaiką Matki Bożej Sedes Sapientiae ze świecznikiem z kutego metalu.

Zrealizowana zostanie z tego samego materiału (włoskiego marmuru) oraz w tej samej technice, co płyta Jana Pawła II. Ponadto wykonany będzie marmurowy postument, w którym, na sposób stały, umieszczone zostaną relikwie Świętego Papieża.

Planowany termin realizacji wiąże się z jubileuszem Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54 i Mszą św.: 19 maja 2019 r. (niedziela), godz. 10.30. Wówczas Biskup Kielecki Jan Piotrowski poświęci wykonany obraz.

Całość kosztów została oszacowana na 135.000 zł. Choć przekracza to znacznie nasze możliwości finansowe, za radą osób współodpowiedzialnych za Centrum zdecydowaliśmy o rozpoczęciu prac, a ich powodzenie zawierzyliśmy Bożej Opatrzności i ludzkiej hojności. Chcąc gromadzić środki na ten cel – rozpoczęliśmy dystrybucję cegiełek. Cegiełka jest miniaturą projektu wizerunku Matki Bożej, która będzie widnieć na płycie ołtarzowej. Jest też możliwość wpłat bezpośrednio na konto Stowarzyszenia WESOŁA54, a następnie dokonanie odliczenia. Szczegółowy opis formalnoprawny na stronie  https://wesola54.pl/aktualnosci/matka-boza-studentow

W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana jest Msza święta dziękczynna w intencji Ofiarodawców.

Jako Wspólnota chcemy włączyć się we wsparcie tego projektu. Jedną z form pomocy będzie możliwość złożenia ofiary na tacę podczas naszej sobotniej Eucharystii w ramach spotkania formacyjnego.