Menu
Do góry
Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii

Aktualności

25 Wrz 2021;
09:00AM - 02:30PM
Spotkanie formacyjne na Wesołej

Nie mam czasu, bo Bóg jest Panem czasu

Pan Bóg inaczej mierzy czas, niż my. Być może uśmiecha się pod nosem, że liczymy sobie rok 2012, 2013, a może i 2014, że odliczamy minutki... Dla Niego jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień – tak mówi Pismo Święte.

Kiedy 31 grudnia w Liturgii Słowa czytamy Ewangelię św. Jana, to słyszymy o początku i pełni czasu. I to z perspektywy kogoś, kto widział i dotykał wcielonego Boga. Przez to też świetnie jest zorientowany w odmierzaniu czasu. Bóg jest Panem czasu. Możemy sobie nakręcać zegarki, dowolnie przestawiać je w tę czy w tamtą stronę, ustalić inny pomiar czasu. Ale właściwy ma tylko Bóg i – na szczęście dla nas – odmierza go po swojemu.

Jakie to są kryteria? – Przyjrzyjmy się dwóm.

 

Po pierwsze, Bóg liczy czas przez swoje spojrzenie. To On wpatruje się głęboko w historię dziejów, a w niej w każdego z nas. Co widzi? Osoby, którym chce dać swego Jednorodzonego Syna. Nieustannie dostrzega w nas osoby, którym wciąż warto posyłać miłość i uczyć, jak wzajemnie się nią dzielić. Dlatego daje czas, bo czas to nie pieniądz, ale – jak mówił kardynał Stefan Wyszyński – czas to miłość.

Drugi sposób, w jaki Bóg mierzy czas, to Jego cierpliwość. Nie jest podobna do tej, która za chwilę wybuchnie... Nie jest to cierpliwość mierzona naszą cierpliwością. Jej celem jest wieczne zbawienie. A żeby kogoś w pełni zbawić, trzeba wciąż o niego zabiegać. Cierpliwie uczyć go życia.

Spojrzenie miłości i cierpliwość Boga objawia się najskuteczniej w Jego Synu, Jezusie Chrystusie, który przyjmując ciało z Maryi Dziewicy, staje się Człowiekiem.

To może pytanie na koniec roku: ile razy udało ci się przez ten czas być bardziej ludzkim dla Boga, siebie i innych?

            Ksiądz Leszek Starczewski

 

Słowo

Echo Słowa

Gościmy

Odwiedza nas 1387 gości oraz 2 użytkowników.

Nowi użytkownicy

Zalogowani

Wszyscy

789480
DzisiajDzisiaj261
WczorajWczoraj283
W tym tyg.W tym tyg.921
W tym mies.W tym mies.2293
WszyscyWszyscy789480

logowanie