Menu
Do góry
Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii

Aktualności

25 Wrz 2021;
09:00AM - 02:30PM
Spotkanie formacyjne na Wesołej

Bez przypadków

W Bożym świecie nie ma przypadków. Mówienie więc, że coś zdarzyło się przypadkowo, jest nam tak przydatne w życiu, jak rybie ręcznik. Nie ma przypadków, ale są pewne znaki. One potrzebują czasu, aby je odczytać, i ufnej wiary. Bez niej za dużo wokół nas ściemniania. A ufna wiara – jak przypomniał nam Papież Franciszek – jest światłem.

Wszystko ma swój czas w planie zbawienia, który realizuje Bóg. Dziś słyszymy o czasie rozwiązania, jaki nadszedł dla Elżbiety. Rodzi syna. Zachariasz też ma swój czas rozwiązania – znów może mówić. Wcześniej nie odczytał właściwie tego, co Bóg mówił mu przez anioła, i musiał odczekać dziewięć miesięcy w milczeniu.

 

 

Ufna wiara podpowiada nam, że wszystko ma jakieś znaczenie, nie zawsze przez nas od razu rozpoznawalne. Czasem trzeba się pomordować przez symboliczne dziewięć miesięcy, może i pomilczeć, mieć „ciche dni”, a może i poobrażać się, poprzeżywać jakieś trudne do nazwania wewnętrzne stany. To też może nas czegoś nauczyć. Tak jak Zachariasza.

Po tych miesiącach milczenia nie tylko rodzi im się syn, któremu nadadzą z żoną, Elżbietą, imię Jan. Rodzi się też u Zachariasza nowe spojrzenie na życie. Błogosławi Boga za to, że w jego świecie nie ma przypadków, że nie ma jakiegoś dziwnego „ślepego losu”. Są znaki, które warto uczyć się odczytywać w świetle ufnej wiary, bo wszystko ma jakiś sens.

Co też Pan Bóg chce mi dziś powiedzieć? Bo przecież nieprzypadkowo się obudziłem.

Ksiądz Leszek Starczewski

Słowo

Echo Słowa

Gościmy

Odwiedza nas 1443 gości oraz 2 użytkowników.

Nowi użytkownicy

Zalogowani

Wszyscy

789480
DzisiajDzisiaj261
WczorajWczoraj283
W tym tyg.W tym tyg.921
W tym mies.W tym mies.2293
WszyscyWszyscy789480

logowanie