Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia różne

„Świat – w przeciwieństwie do Kościoła – udowadnia jedno, że Słowo Boże jest kłamstwem. Bo świat i jego pęd nie potwierdza słów, które słyszymy w Ewangelii. Nie potwierdza! Ale to, że świat nie potwierdza czy wręcz twierdzi, że jest to kłamstwo, nie oznacza, że świat mówi prawdę”.

Po wysłuchaniu tego fragmentu z wczorajszego Dobrego Słowa, poczułam, że muszę o coś poprosić Każdego, kto czyta i rozważa Słowo Boże. Proszę Was o choćby jedno zdanie Echa Słowa. Zawalczmy o Słowo! Dlaczego? – Dlatego, że świat udowadnia nam codziennie, że Słowo Boże jest kłamstwem. Jeśli nie będziemy się wzajemnie dzielić tym, jak Słowo działa – choćby jednym zdaniem, które poruszyło – to łatwiej będziemy ulegać kłamstwu świata, a dzieląc się będziemy potwierdzać to, co słyszymy w Ewangelii.

Cały czas we mnie pracują słowa ze spotkania formacyjnego: „Gdzie byli ci do których to Słowo trafiało? Dlaczego nie zawalczyli o to Słowo?” Kapłani też walczą o to, żeby nam głosić Dobre Słowo. A ja walczę? W jaki sposób to robię?

 

Kiedyś o. W. Jędrzejewski zadał pytanie: Czego szukałeś w Kościele, a nie udało Ci się znaleźć? - Myślałam nad tym i wyszło, że szukam świadków. Wielu spotkałam w swoim życiu i tylko Pan Bóg wie, jak ważną rolę odegrali na mojej drodze wiary, nadziei i miłości. Ale ciągle potrzebuję umocnienia na tej drodze - chyba jak każdy z nas - a przykład żywych osób, którzy starają się żyć według Ewangelii pokazuje, że to jest możliwe i działa. Te spotkania czy przeczytane świadectwa świadków bardzo motywują, choć ujawniają także własną małość.

Potrzebujemy wzajemnego umocnienia w wierze poprzez dzielenie się Słowem. Zawalczmy o Słowo i o to, żeby się wzajemnie wspierać. Anita