Godne polecenia

posted by: Anita
Poprawiono: 02 kwiecień 2013

Bardzo polecam wywiad "Sto procent obecności", o pełnym baku jako dowodzie na to, że On żyje, z ks. Michałem Olszewskim rozmawia Marcin Jakimowicz.
Zacytuję dwa fragmenty:

Ale my często słowa: „Bądź wola Twoja” wypowiadamy jak zgodę na jakieś zawirowania. „Oddaję Ci się”, czyli teraz będzie już tylko gorzej…

– Skąd ja to znam? (śmiech) A to tresura złego ducha. To on syczy: Bóg zrobi wam krzywdę. Mówi się, że Europa traci wiarę. A ja myślę, że ona w tego Boga wierzy, ale panicznie się Go boi. Boi się, że przyjdzie i skasuje te wszystkie zdobycze cywilizacji. Te wszystkie tablety, samochody, iPody. A Jezus przychodzi, by uczynić wszystko lepszym. Raper po spotkaniu Jezusa będzie lepszym raperem, szewc – lepszym szewcem, prezydent – prezydentem. Daliśmy się wytresować i wierzymy, że Jezus ogranicza horyzonty.

 

Żyjemy w Roku Wiary. Nie ma Ksiądz wrażenia, że zrobiliśmy z niego akademię okolicznościową?

– Ten czas to naprawdę Boża sprawka! Przekonałem się o tym, gdy w czasie egzorcyzmu wypowiedziałem słowa: „Panie, przyzywam nad osobą opętaną wszystkich duchowych owoców Roku Wiary”. Demony się wściekły, zaczęły wyzywać ojca świętego, przeklinać Rok Wiary. Drżały ze strachu. Zrozumiałem, że czas, w którym żyjemy, to jakieś potężne wydarzenie w kosmosie. Papież Franciszek to – myślę – jeden z gigantycznych owoców Roku Wiary. Jezus żyje w Kościele. Największym zwycięstwem diabła nie jest to, że ludzie w niego nie wierzą (jakoś podskórnie jednak wierzą), ale to, że obrzydził nam sakramenty. A to 100 procent obecności Zmartwychwstałego!

http://gosc.pl/doc/1499160.Sto-procent-obecnosci/2