ECHO SŁOWA - 2013.01.24b

posted by: Justyna Leksycka
Poprawiono: 24 styczeń 2013

"Stawiam sobie pytania, a przez to zapraszam także ciebie, odbiorco Dobrego Słowa, do postawienia sobie pytania, czemu w ogóle sięgasz po te rozważania? (...) Czemu ty, jako chrześcijanin, katolik, chcesz rozważać słowo, zdecydowałeś się wejść na stronę? Dlaczego?"

Dlaczego? Bo taki jest wymóg formacji WDSiE? Nie! Nie! Nie! A więc: dlaczego?
Bo to słowo uczy mnie żyć. Bo przez to słowo Bóg mnie otwiera. Wystarczy wspomnieć moje początki we Wspólnocie i spojrzeć na to, co jest teraz - z największą pokorą, na jaką potrafię się zdobyć muszę stwierdzić, że bardzo się zmieniłam. Choćby fakt, że coraz mniej we mnie strachu przed ludźmi - to dzięki temu, że Bóg pracował i pracuje we mnie, gdy czytam czy odsłuchuję Dobre Słowo.
Ale pytajmy dalej: dlaczego?
Bo wtedy, gdy przyjdzie godzina trudu, tzw: "doła", to właśnie tymi komentarzami Bóg niejako trzyma mnie "na powierzchni". Bo gdy mam problemy z podjęciem decyzji w jakiejś sprawie, czy z rozwiązaniem jakiegoś problemu, przez przypomnienie mi jakiegoś komentarza Bóg podsuwa rozwiązanie.
Niedawno przeżywałam bardzo trudny czas, w którym m.in. nie potrafiłam odsłuchiwać Dobrego Słowa (o czytaniu Pisma Świętego nawet nie wspomnę!). Jaka to była męka! Z jednej strony delikatne poruszenie serca pragnieniem Dobrego Słowa, a z drugiej totalna niemoc! Masakra! Przypominam sobie i inny czas, kiedy to na skutek awarii komputera nie mogłam ściągać i słuchać komentarzy. Ze względu na problemy z oczami nie mogłam też czytać Biblii (w komputerze mam program, który powiększał litery, więc tam czytałam). Jaka pustka. Masakra!

 

Przyznam, że czasem mi się zwyczajnie nie chce, że mam ciągoty, by odpuścić. Ale - dzięki Bożej łasce - rzadko temu ulegam. Bo nawet, jeśli spotkaniu z Bogiem w darze słowa nie towarzyszą emocje czy jakieś "czucie", wiem, że coś się w moim sercu dzieje.

I jeszcze jedno: właśnie dlatego, że wdzięczna jestem Bogu za Jego słowo, za komentarze oraz za Głoszących Dobre Słowo, tak często sama wysyłam Echo Słowa. Bo takie świadectwo też jest jakąś formą głoszenia, do którego jestem wezwana na mocy sakramentu chrztu świętego. Bo - jak mówi Jezus w Ewangelii wg św. Łukasza: "Powiadam wam: Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą" (Łk 19,40).

Justyna Leksycka