Drukuj

Jest szansa PODWÓJNIE pomóc Pawłowi i Marysi....

posted by: IM
Poprawiono: 16 styczeń 2013

1.

Zwracam się z prośbą w imieniu chorego na białaczkę Pawła i jego rodziny do osób które mogą oddać dla niego krew ARH - .
Tak naprawdę można oddawać każda grupę krwi  a na zasadzie późniejszej wymiany dostarczą mu jemu właściwą. Ogólnie teraz bardzo brakuję krwi więc jest naprawdę ogromna potrzeba. Wszyscy którzy chcieli by pomóc mogą to uczynić w Centrum Krwiodawstwa w Kielcach przy ul. Jagiellońskiej   od poniedziałku do piątku w godz od 7.00 do 13.00. W recepcji należy zaznaczyć że dla PAWŁA LESIAKA , który leży w szpitalu na Artwińskiego na oddziale hematologiczno - onkologicznym.
Należy pamiętać że potencjalnego dawce dyskwalifikuje, jeśli w ostatnim czasie:
-przebył  grypę, przeziębienie
- był zza granicą
w takim przypadku należy odczekać ok. cztery tygodnie
Za jakikolwiek odzew i chęć pomocy w imieniu rodziny i swoim gorąco dziękuję Ilonka Misiak

 

2.

Szczęść Boże.

Zwracam się z gorącym prośbą, u mojej trzyletniej chrześnicy Marysi przed świętami lekarze zdiagnozowali ostrą białaczkę, cała moja rodzina prosi Boga o Łaskę zdrowia dla niej a lekarze rozpoczęli intensywne leczenie Chemioterapią. Marysia ma niemal codziennie przetaczaną krew. PROSZĘ, jeśli możesz, jeśli jesteś zdrowy PROSZĘ oddaj krew dla Marysi. Jeśli znasz kogoś, kto mógłby oddać krew PROSZĘ poproś go w moim imieniu o ten cenny dar krwi, której brakuje. Marysia ma grupę krwi A Rh-, jednak każdy, kto odda krew posiadając inną grupę może powiedzieć, że oddaje ją dla Marii Zębały. Wtedy także otrzyma kartkę ze stosowną informacją, bo dzięki temu Marysia będzie mogła otrzymać w zamian krew ze swoją grupą.

         Przed oddaniem krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach należy podać dane chorego dziecka: Maria Zębała ur. 22.03.2010 roku, oddział hematologiczno-onkologiczny szpitala dziecięcego - obok dużej onkologii. Wówczas pracownicy centrum krwiodawstwa wypiszą dokument, który należy zabrać ze sobą, a później dostarczyć rodzinie (Bernadeta i Marcin Zębała, Mąchocice Kapitulne 203, 26-001 Masłów - pocztą lub dostarczyć ją do Zakrystii parafii Św. Jadwigi Królowej w Kielcach). Im więcej zebranych karteczek przez rodzinę, tym większe szanse na pierwszeństwo w przetoczeniu płytek i krwi u małej Marysi.
            KRWI BRAKUJE, dlatego w akcję pomocy na rzecz małej Marysi włącza się też Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, które w niedzielę, 3 lutego zorganizuje akcję oddawania krwi w gminie Masłów. Specjalny ambulans do oddawania krwi będzie czekał na wszystkich zainteresowanych pomocą na parkingu przed budynkiem urzędu gminy w Masłowie. Akcja potrwa od godziny 9 do 15. Ten sam Autokar będzie przyjmował krew 27 stycznia w remizie Straży Pożarnej W Mąchocicach w godz. od 9-15.

 

Za wszystkich którzy ofiarują dar Krwi dla Marysi ja w mojej kapłańskiej modlitwie wypraszam Boże Błogosławieństwo.

Ks. Paweł Zębała