Do góry
Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii

Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii ma charakter biblijno-charyzmatyczny. Etap kielecki działania Wspólnoty rozpoczął się w 2003 roku. Jej założycielem i długoletnim Moderatorem do sierpnia 2018 r, był ks, Leszek Starczewski. Wspólnotę tworzą osoby w różnym wieku, różnego stanu i różnych zawodów. Spotkania związane są ze zgłębianiem Słowa Bożego, z Eucharystią, z uwielbieniem Boga oraz budowaniem wspólnotowych więzi. Chcemy czerpać z darów i charyzmatów hojnie udzielanych przez Ducha Świętego i twórczo uczestniczyć w życiu Kościoła. 
Myślą przewodnią Wspólnoty są słowa Jana Pawła II zawarte w Adhortacji Apostolskiej CATECHESI TRADENDAE nr 72: „Odnowa w Duchu” będzie prawdziwa i da Kościołowi prawdziwą płodność nie przez to, że wzbudzi nadzwyczajne dary i charyzmaty, lecz przez to, że na zwykłych ścieżkach doprowadzi jak najwięcej wiernych do cierpliwego, pokornego i wytrwałego wysiłku, by coraz lepiej poznać tajemnicę Chrystusa i świadczyć o niej.

 

GDZIE spotykamy się? 

Centrum Duszpasterskie WESOŁA54
ul. Wesoła 54 Kielce

 

KIEDY?

Środa godz. 18.30 - Msza święta
Sobota (raz w miesiącu) – spotkanie formacyjne w godz. 9.00 – 15.00

Terminy sobotnich spotkań w roku 2022/2023

10 września - o. Mateusz Kosior OP 
22 października - ks. Adam Kaczmarczyk
19 listopada - sympozjum w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach
3 grudnia - Izabela Przybycień (specjalista psychoterapii uzależnień, mediator sądowy) i Barbara Lisowska (psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień)

21 stycznia - ks. Rafał Dudała

18 lutego - Barbara Lisowska i Izabela Przybycień

18 marca - br. Bogumił Kusiak OFMCap

15 kwietnia - Daniel Siedlecki ze Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea w Warszawie

19-20 maja - Tomasz Samołyk

24 czerwca - br. Bogumił Kusiak OFMCap

 

Rekolekcje wakacyjne: 2-10 sierpnia 2023 r. Olsztyn k. Częstochowy

 

KOGO zapraszamy?

Tych, którzy chcą wzrastać w wierze i doświadczyć obecności żywego Boga w codzienności.

 

Kontakt:

Anita Pawelec tel. 505 588 631 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ksiądz Biskup Kielecki Kazimierz Ryczan w dniu 15 grudnia 2010 r. zatwierdził kanonicznie i nadał kościelna osobowość prawną "Wspólnocie Dobrego Słowa i Eucharystii", która w sensie prawnym jest kościelnym stowarzyszeniem prywatnym.

 Wspólnota spotyka się obecnie i przynależy do Centrum Duszpasterskiego przy ulicy Wesołej 54 w Kielcach i podlega Księdzu Rektorowi Kościoła Akademickiego Świętego Jana Pawła II.