Przynajmniej uczciwie

Przynajmniej uczciwie
2016-10-19 r XXIX.mp3
 Hot
Rozmiar pliku:
3.43 MB
Data:
19 październik 2016
Pobrania:
291 x
Z Eucharystii porannej
 

Komentarze   

#5 RE: Przynajmniej uczciwie Grzegorz Rynk 2016-11-15 22:19
Są dni, kiedy Słowo przenika mnie do głębi. Tak było dziś rano, kiedy pochyliłem się nad nim: "Znam twoje czyny: masz imię, które mówi, że żyjesz, a jesteś umarły. Stań się czujny..." - uzmysłowiłem sobie, że Bóg w swojej miłości przypomina mi o tym, że nosząc imię Grzegorz (oznaczające "być czujnym") mam obowiązek umacniać innych i czuwać w codziennym zmaganiu się ze starym człowiekiem i wciąż się nawracać, a nie poprzestawać i ostygać stając się letnim. Niestety ostatnim czasem z tą czujnością w walce z szatanem nie było najlepiej. Tak więc czas na podgrzanie - a gdzież by indziej ogrzać się jak nie przy ogniu Miłości podczas spotkania z Miłosiernym w sakramencie pokuty :). Dzięki Ci Boże za to, że jesteś konkretny i mówisz jasno, że nie chcesz letniości i za to, że kochasz mnie, a karcąc i wskazując moje pogubienie ćwiczysz mnie w drodze do świętości.
#4 RE: Przynajmniej uczciwie Klaudia Juszczak 2016-10-19 22:16
" Nie wiem, czy ty, siostro, bracie, czy ja mam tego świadomość, że we mnie, w tobie jest Chrystus."

Panie wciąż nie mogę tego ogarnąć, przyjąć do wiadomości , że żyjesz we mnie.Niekiedy przeze mnie przemawiasz. Spraw bym pomału sobie to uświadamiała.By m mogła posługiwać się łaską , którą mnie obdarowujesz według Twojej woli. Bym nie upijała się Słowem, lecz przekazywała Go dalej, by moje zasłuchanie przynosiło owoce w postaci reagowania i zmiany postępowania w życiu. Jednak żebym nie próbowała na siłę kogoś zmieniać.
#3 RE: Przynajmniej uczciwie Barbara i Marcin Lisowscy 2016-10-19 13:21
No i oczywiście Słowo, a w zasadzie Jego komentarz, idealnie wpasował mi się w dzisiejszy dzień pełen chaosu, oskarżeń, upadków. Pan przygotował dla mnie sytuacje, gdzie miałam posługiwać łaską, ugryźć się w język, a ja co, oczywiście natchniona starym człowiekiem, zbuntowałam się łasce. Jedyne co trzyma mnie przy jako takim myśleniu o sobie to to, że nic nie zmieniło się w miłości Jezusa do mnie. On posyła wytchnienie i telefon z przeprosinami, a to ja powinnam pierwsza rękę wyciągnąć.
Chwała Ci Panie, że Ty się mną nigdy nie zniechęcisz.
#2 RE: Przynajmniej uczciwie Aleksandra Kobyłecka 2016-10-19 11:58
„Łaski, łaski, łaski, łaski…”

Coraz bardziej sobie uświadamiam sobie to, że jestem napełniona ogromem łask Bożych i zachęta do czuwania jest jak najbardziej do mnie, do wypatrywania ludzi, sytuacji, których Pan podsyła.. bo często nic nie robię z tym ogromem łask, który otrzymuję.

Panie, ucz mnie czujności.
#1 RE: Przynajmniej uczciwie Teresa Kiełek 2016-10-19 09:52
Dajcie poznać Jego dzieła między narodami

Dać poznać dzieła Boga drugiemu człowiekowi.

Jak?????
Przyjąć łaskę i nią posługiwać stosownie do lat, sił i zleceń, które się ma... Nie okładać tą łaską, ale służyć.

Panie pomóż mi spełnić Twoje słowo.
 
 
Powered by Phoca Download