Historia nieprawdopodobna?

posted by: Beata Słoka
Poprawiono: 06 styczeń 2022

Pójście za gwiazdą, która oznacza przyjście Kogoś Ważnego, brzmi nieprawdopodobnie. Skąd wiadomo, że właśnie ten obiekt, a nie inny, mówi właśnie to, a nie coś innego? A nawet gdyby tak było, nie wiadomo w jaki sposób jakieś odległe ciało niebieskie miałoby precyzyjnie wskazać konkretny punkt na Ziemi. Punkt, w którym w którym przebywa Ktoś oczekiwany, o kim nawet nie wiadomo jak wygląda.

Może ta gwiazda, to tylko pretekst, albo wytłumaczenie czymś głosu, który trudno wytłumaczyć. Musiało być coś, co - bardziej niż ciało niebieskie - budziło pragnienie spotkania i skłaniało do wytrwałych poszukiwań. Myślę, że to znajdowało się bardziej w sercach Mędrców, niż na niebie. To było wsłuchanie w głos Boga, szczere otwarcie na Jego natchnienia. Bo kto potrafi trafić bezbłędnie do celu (bez GPS-a!), odróżnić sen, który zawiera nakaz od zwykłego snu i kto natychmiast ufnie  wykonuje ten nakaz - jeśli nie ktoś, kto jest w tak bliskiej relacji z Bogiem, że potrafi bezbłędnie rozpoznać Jego obecność i Jego głos?

serce2

Prośmy dla nas o taką wrażliwość serca i takie otwarcie na Bogą, które sprawią, że zawsze będziemy odnajdywać właściwy kierunek.