Myśli czwartkowe :)

posted by: Anetia
Poprawiono: 11 luty 2021

Wspólnoto DOBREGO SŁOWA i Eucharystii…

Chcę dziś podzielić się z Wami , wydawałoby się prostym, ale ciekawy komentarzem do Ewangelii Abp. Rysia. Zapraszam do krótkiej lektury😊

Kto ma, temu będzie dodane, a kto nie ma, tego pozbawią nawet tego, co ma.” Słowo trzeba mieć. Nie wystarczy Słowo znać i nie wystarczy umieć czytać. Słowo trzeba mieć! Mieć jako co? Mieć jako światło, które zostało wniesione do domu, którym jestem. Zostało wniesione. We mnie jest światło i teraz to światło musi we mnie być. Muszę je w sobie mieć jako coś, co jest we mnie trwałe. To może być różne Słowo. To może być: „Bo tak Bóg umiłował świat, że Syna Swego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął.

Takie Słowo, które rozpoczyna w nas historie wiary z Jezusem. To może być Słowo, które już zostało potem skonkretyzowane: „Pójdź za Mną.”, „Pójdźcie za Mną, a uczynię Was rybakami ludzi.” albo „Mój Miły jest mój, a ja jestem Jego.” albo „Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela.” Jest jakieś Słowo od Boga, które muszę w sobie zatrzymać, które we mnie jest, ma Je. Mam Je jako światło, które mi oświeca rzeczywistość, to wszystko kim jestem.