Myśli czwartkowe :)

posted by: Anetia
Poprawiono: 09 lipiec 2020

Droga Wspólnoto Dobrego Słowa i EUCHARYSTII
W dzisiejszej "Myśli czwartkowej" proponuję kilka zdań ciekawej interpretacji Abp. Rysia do fragmentu  Ewangelii św. Mateusza 26, 17n.
Jak zapowiada moje przywitanie... dziś o Eucharystii ☺

"Chciałbym zwrócić uwagę na niewielką zmianę między słowami Apostołów a słowami Jezusa.
Uczniowie mówią: "Gdzie chcesz, żebyśmy Ci przygotowali spożywanie Paschy?" Mówią o spożywaniu Paschy.
A Jezus mówi: "Idźcie, powiedzcie gospodarzowi: u Ciebie chcę uczynić Paschę." Uczniowie mówią o spożywaniu Paschy, a Jezus mówi o uczynieniu Paschy. W Eucharystii nie chodzi o to, żeby Ją ładnie odprawić. Eucharystia nie jest tylko do odprawiania. Eucharystia musi przejść w ludzki czyn, w ludzkie działanie. Nasze Chrześcijaństwo to nie jest tylko Liturgia, to nie jest tylko celebracja. Nasze Chrześcijaństwo musi być życiem. Dlatego u św. Jana opis Eucharystii to jest moment, w którym Jezus umywa nogi swoim uczniom i potem mówi: Byście czynili to co Ja wam uczyniłem. "To czyńcie ma moją pamiątkę" ... tzn. odprawiać Mszę Święta, ale też to oznacza umywać drugim nogi. Jest celebracja i jest życie. Nie wystarczy tylko pięknie celebrować. Jest ważne, żeby Eucharystia wprowadzała porządek, dyscyplinę w nasze życie."
Krótka myśl, małe przypomnienie jak małe ziarno niech przynosi piękne i liczne owoce ☺
Niech serce wzmocnione Duchem Eucharystii będzie zawsze chętne do "umywania nóg" bliźnim. Dla mnie i dla Was czujności na spotkania z  potrzebującymi, wytrwałości w zdyscyplinowaniu i odwagi do radosnego działania ☺

Pozdrawiam...
Anetia ☺