POCZTÓWKA Z PARAGWAJU

posted by: Anetia
Poprawiono: 24 marzec 2020

"Żadna siła twojej duszy, żadna część twojego ciała, żaden ruch twojej ręki, żadne słowo twoich ust, żadna myśl twojego umysłu, żadne pragnienie twojego serca nie powinno mieć miejsca, nad czym Bóg nie miałby panować i co nie należałoby do Niego."
Św. Józef Freinademetz SVD

1
2

34

Droga Wspólnoto!
W rzeczywistości, której wszyscy doświadczamy chcę zapewnić o mojej pamięci i duchowej bliskości.
Cały Paragwaj podobnie jak inne kraje objęty jest w tym czasie ścisłą kwarantaną. Od 2 tygodni zamniknięte są wszystkie szkoły, odwołane wszystkie zgromadzenia, włącznie z Mszą świętą. Aktualnie obowiązuje nakaz pozostania w domach bez możliwości przemieszczania się nawet własnym transportem. Drogi między miastami są zamknięte i monitorowane przez policję.
Brak spotkań z dziećmi i młodzieżą zatrzymały pracę duszpasterską. Wszelkie zachęty do podjęcia modlitwy oraz innych prac w tym czasie przekazywane są jedynie drogą internetową... niestety z różnym rezultatem. 
W momencie odwolania Mszy świętych radością była inicjatywa wiernych parafii w Obligado (ok. 40 km odległego od naszego miejsca zamieszkania) o możliwość zorganizowania 48 godz. czuwania z przydzieleniem konkretnych godzin dla poszczególnych osób, by nie powstało duże zgromadzenie. Udało się wszystko zorganizować, włącznie z płynami do dezynfekcji na środku Kościoła z zaleceniem czyszczenia zajmowanych miejsc.
2 pierwsze zdjecia (przepraszam za ich słabą jakość) przedstawiają właśnie to, dla nas, nocne wydarzenie☺

W Pastoreo jest mało zabudowań. ...6 domów, a w każdym po 2 osoby. Dodając szkołę i jej zabudowania gospodarcze to cała tutejsza wioska, w której przeżywam ten czas zamknięcia. Dziękuję Panu za obecność w naszym gronie polskiego Księdza Misjonarza i za nasze codzienne 3 osobowe Eucharystie, a szczególnie Msze św. niedzielne... To wielka łaska. Tutaj nikt się nie przemieszcza i nie może dotrzeć na Liturgię. Wczoraj wprowadziliśmy również godzinną adorację codziennie przed Mszą św. Upamiętniają to 2 kolejne zdjęcia.
Szczególny to czas próby wiary i zaufania dla każdego z nas. Dziękuję Panu, że i teraz chce być z nami blisko i zapewniać, że czuwa i nad tą sytuacją. Ogarniam Was modlitwą i również o nią proszę.
Nie zapominajmy, że wszystko ma swój czas... nie traćmy nadziei, że Pan już widzi koniec tej walki i przez nią nas przeprowadzi.
Anetia
P.S. W Paragwaju zanotowano 22 zachorowania, w tym tylko 2 osoby są hospitalizowane. Problem jednak tkwi w tym, czy wszyscy chcą i mogą zgłosić się do przychodni... jeśli w ogóle takową mają... I czy przychodnia ma jak pomóc, bo wiemy, że testów wykrywających obecność wirusa brakuje nawet w Europie.
"Jałmużna modlitwy jest ważniejsza niż wszystko inne. Pan przyrzekł nam wszystko, jeśli tylko sie modlimy. Dlatego prośmy Boga i Matkę Najświętszą, aby zawsze błogosławił naszym działaniom."
Św. Józef Freinademetz SVD