POCZTÓWKA Z PARAGWAJU

posted by: Anetia
Poprawiono: 13 marzec 2020

Witajcie
Dziś kilka słów o pracy duszpasterskiej z młodzieżą i dziećmi.

WhatsApp Image 2020 03 12 at 19.33.34WhatsApp Image 2020 03 12 at 19.26.16WhatsApp Image 2020 03 12 at 19.25.59WhatsApp Image 2020 03 12 at 19.26.28Zdjęcia przedstawiają pracę członków Grupy Młodzieżowej. Ich cotygodniowe spotkania to wspólne pochylanie się nad omawianym tematem o treści biblijnej  lub moralnej (zgodnie z programem rocznym), modlitwa oraz początki zaangażowania się w formę ewangelizacji przez teatr. Wszystkie te działania stopniowo przygotowują również do wprowadzenia systematycznej Adoracji Najświętszej Sakramentu. Młodzież ta to uczniowie tutejszego technikum rolniczego, którzy pochodzą z odległych wiosek i na co dzień mieszkają w internacie. Wieczorami chętnie również uczestniczą w próbach chóru, by móc pięknie uczestniczyć we wspólnej środowej Mszy świętej. (Umiejętność gry na jakimś instrumencie byłaby tu bardzo pomocna, ale mimo moich braków staram się wspierać ich głosem ☺)
Poza tym wychodzące z terenu Pastoreo (to nazwa naszej wioski) działania obejmują jeszcze spotkania modlitewne z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym w dwóch innych miejscowościach tj. w Pirapo i w Obligado. Każda z nich odległa o ok. 40 km. Dotarcie na miejsce umożliwia nasza "biedroneczka" ☺ - samochodzik (o wiadomym kolorze) będący darem diecezji siedleckiej.
Poza tym w obu tych miejscowościach prowadzone są katechezy przygotowujące do  bierzmowania, schola dziecięca i cykliczne rekolekcje z nauką jednego z towarzyszących mam polskich księży werbistów.
O ile mogę staram się pomagać, bo choć wszystkie działania (poza rekolekcjami) są cyklicznie tylko raz w tygodniu, to zajęć jest sporo.
Cieszy, że ludziom się chce... i pracować na chwałę Bożą organizując tyle spotkań i przychodzić, by poznawać więcej. ☺

I siebie i Was zachęcam:
Nie traćmy Ducha!!!
Uściski ☺
Z Panem

"Swoją łaską i dzięki naszej życzliwości i miłości, Bóg nawraca ludzi, gdyż ten język każdy rozumie."
św. Józef Freinademetz

P.S. Poprzez swojego przedstawiciela Wspólnota również tutaj ma udział w głoszeniu Słowa w postaci tworzonych karteczek z cytatami biblijnymi... w dużej ilości z zamysłem rozdawania ich przez 2 lata na cotygodniowych spotkaniach młodzieżowych ☺