Drukuj
Kategoria: Dobre Słowo

 

„Maryja została wzięta do nieba, radują się zastępy aniołów” – usłyszymy przed Ewangelią. Skąd ta radość aniołów? Bo wreszcie jest, jak miało być – nieskażony grzechem człowiek w swej pełni duszy i ciała żyjących na Bożą chwałę, w całym swym pięknie zamierzonym przez Stwórcę osiąga cel – króluje w niebie! I nas chce tam Bóg mieć, i aniołowie pragną cieszyć się naszą obecnością na wieki (Oremus)

 

Wczoraj umieszczona konferencja o. A. Pelanowskiego kończy się opisem nieba, które według niego nie jest jedynie widzeniem Boga, bo to raczej czyściec, a niebo to móc się do Niego przytulić :)

Na tej drodze do nieba ogromną rolę w naszej przemianie odgrywa Eucharystia. Bardzo zachęcam, żeby znaleźć czas i  wysłuchać tej kolejnej bardzo szczerej, życiowej i głębokiej konferencji, którą poleciła także Ola.

o.Augustyn Pelanowski „Pocałunek Boskiej Miłości. Mistyczne zjednoczenie. Eucharystia” https://www.youtube.com/watch?v=lNo58ir4o28

 

Modląc się o 21:37 za Wspólnotę, podziękujmy Bogu, że chce nas mieć w niebie i że robi wszystko, co możliwe, abyśmy tam mogli z Nim być.