Uwielbienie

posted by: Ryszard Wilk
Poprawiono: 07 czerwiec 2019

 

Panie Jezu bądź uwielbiony za Twoją miłość do nas, za to, że każdy dzień jest potwierdzeniem Twojej miłości. Każde wydarzenie jest pytaniem, czy ją przyjmujmy i jesteśmy gotowi na nią odpowiedzieć. Ty Panie dzisiaj pytając o miłość nie tylko Piotra, ale także każdego z nas, uświadamiasz nam, że przebaczasz nam grzechy. Ty Panie nie oskarżałeś Piotra za zaparcie i nie wypominałeś mu tego, tak i każdemu z nas nie wypominasz naszych grzechów i upadków, ale zapraszasz do miłości, do miłości prawdziwej, czerpanej z samego Boga, która uzdolni nas do pójścia za Tobą, czyli do kochania tak jak Tyś nas ukochał.

Dziękujemy Ci, że przebaczając nam grzechy uzdalniasz nas do miłości. Z każdym Twoim przebaczeniem mamy więcej powodów, aby odpowiedzieć Ci miłością. Ty Panie nie pytasz o wczoraj, ale o to, czy chcę kolejny dzień przeżyć z Tobą w dialogu miłości.

Bądź uwielbiony Panie Jezu za Twoje miłosierdzie. Ty Panie nigdy nie przekreślasz po upadku, nie czekasz aż będziemy lepsi, ale zaraz po zdradzie przychodzisz do nas i pytasz: Czy, kochasz mnie?

Dziękujemy Ci Panie za dzisiejsze Słowo, które daje nam wielką nadzieję. Dziś przychodzisz do nas i pytasz o miłość wtedy, gdy nam się wydaje, że nie umiemy Cię kochać. Zdajemy sobie sprawę jak mała i krucha jest nasza miłość do Ciebie, ale to jedyne co możemy dzisiaj Tobie ofiarować to nasze serca, które pragną Cię kochać. Kochać to przyjąć bezwarunkowo Twoje miłosierdzie, Twoje przebaczenie ofiarowane na krzyżu, to rzucić się w Twoje ramiona z naszymi słabościami i grzechami, nie licząc już więcej na własne siły, ale na siły Tego, w którym pokładamy całą naszą nadzieję.

Dziękujemy Ci Panie, że z Ciebie płynie moc naszej odpowiedzi na Twoją miłość, bo Ty umiłowałeś nas bez reszty i wybrałeś, aby nasze życie było radosnym dialogiem miłości z Tobą i naszymi bliźnimi.

Bądź uwielbiony Panie Jezu!

Przyjdź Duchu Święty i rozpal w nas ogień życia, ogień miłości i ogień zawierzenia w naszych sercach, byśmy umieli przyjąć Boży plan miłości na nasze życie i kochać Jezusa wciąż bardziej i bardziej…

Bądź uwielbiony Panie Jezu w darze Wspólnoty Dobrego Słowa i Eucharystii, bądź uwielbiony w każdej i każdym z nas, prowadź nas dalej.

Bądź uwielbiony Panie Jezu!

Ryszard