Drukuj
Kategoria: Dobre Słowo

 

"W Dziejach Apostolskich wciąż napotykamy wzmianki o tym, jak Duch Święty otwiera serca, podtrzymuje jedność, sprawia, że Kościół rozszerza się pomimo przeszkód i prześladowań. Nie bez powodu nazywa się niekiedy tę księgę "Ewangelią Ducha Świętego" (Oremus)

 

„To Duch Święty sprawia, że zaczynając jakąś fajną sprawę, czasem zupełnie bez perspektyw, umiemy wierzyć, że dojdziemy do happy endu. Tylko Duch Święty może sprawić, że wreszcie przestaniemy Boga obchodzić jak pies jeża i zaczniemy go traktować jak Ojca. Czasem z czułością i chcąc się po prostu przytulić. Czasem chcąc posłuchać mądrej rady. A czasem jasno, wyraźnie, konkretnie i bez kokieterii prosząc o to, czego nam realnie brakuje. To Duch Święty daje nam wtedy pewność, że choć z naszym wysłuchiwaniem najbliższych bywa różnie, Bóg Ojciec zawsze wysłuchuje próśb swojego Syna oraz Jego braci i sióstr” (Szymon Hołownia)

Elastyczniej https://www.youtube.com/watch?v=GRB2ABl9GEQ

Modląc się o 21:37 za Wspólnotę, powierzajmy jutrzejsze Uwielbienie na Rynku, polecając artystów, wolontariuszy, służbę liturgiczną, służbę porządkową i techniczną oraz organizatorów, aby Duch Święty prowadził w tym Bożym działaniu.