Drukuj
Kategoria: Dobre Słowo

Dziś przeczytałam o najboleśniejszej i najtrudniejszej prawdzie w podążaniu za Panem: CZŁOWIEK MUSI ZAAKCEPTOWAĆ NAPIĘCIE. Bo jeśli nie, to skończy z błędnym wyobrażeniem na temat Boga. To napięcie jest potrzebne, bo na nim opiera się prawda. Nawet ludzi nie da się łatwo zaszufladkować. A jeśli nie da się łatwo zaszufladkować ludzi, to Boga tym bardziej. W dobrą teologię wpisana jest między innymi NAUKA AKCEPTOWANIA NAPIĘCIA I TAJEMNICY. Często nienawidzimy napięcia. Wolimy mieć się na czym oprzeć, ale dzięki temu małemu napomnieniu – że człowiek musi zaakceptować napięcie – Bóg może być Bogiem, a ja zachowuję pokorę i mam szansę dowiedzieć się o Nim odrobinę więcej. Pan pod wieloma względami jest dla nas niepoznawalny, więc nasza wiedza o Nim oraz prawdy objawione przezeń w Piśmie muszą zawierać pewną tajemnicę.

 

Powiązało mi się to z czytaniem z Dziejów Apostolskich, bo jeśli człowiek nie zaakceptuje napięcia i tajemnicy, to może stać się jak ci, o których mówił Szczepan: Twardego karku i opornych serc i uszu! Wy zawsze sprzeciwiacie się Duchowi świętemu. A z kolei Szczepan może być przykładem kogoś, kto z pokorą otworzył się na to napięcie i tajemnicę, i u kresu życia zobaczył: A on pełen Ducha świętego patrzył w niebo i ujrzał chwałę Bożą i Jezusa, stojącego po prawicy Boga. I rzekł: Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga.

 

Dziś Jezus także nam się przedstawia, mówiąc: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie.

Wierzysz w to? Przyjdziesz do Niego? Zaprasza.

 

Modląc się o 21:37 za Wspólnotę, przyjdźmy do Jezusa w sobie właściwy sposób, z wiarą bądź z niewiarą, ale przyjdźmy.