Drukuj
Kategoria: Dobre Słowo

A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: „Witajcie!”.

Czterdzieści dni Wielkiego Postu za nami. Trzy dni Triduum Paschalnego także za nami. A przed nami pięćdziesiąt dni okresu Wielkanocnego, czyli Świętowania Zmartwychwstania Chrystusa, bo obchodzi się je w uniesieniu i radości jako jeden dzień świąteczny, a nawet jako „Jedną Wielką Niedzielę”. Świętujmy więc wywyższenie Jezusa Chrystusa i Jego zwycięstwo nad grzechem i śmiercią. W tym czasie uwaga Kościoła w sposób szczególny skupiona jest na kontemplację tajemnic związanych z ukazywaniem się Zmartwychwstałego.

Szukajmy, rozpoznajmy znaki i żyjącego Pana w każdym nowym dniu, w rozważanym Słowie, w sakramentach, w wydarzeniach, w osobach i relacjach, w gestach, w swojej codzienności, w której On przychodzi, aby się z nami spotkać i powiedzieć: Witajcie! Jestem! Żyję! Kocham! Trzymam rękę na pulsie!

Powtarzając za Dawidem, cieszmy się:

Miałem Pana zawsze przed oczami, gdyż stoi po mojej prawicy, abym się nie zachwiał. Dlatego ucieszyło się moje serce i rozradował się mój język, także i moje ciało spoczywać będzie w nadziei, że nie zostawisz duszy mojej w Otchłani ani nie dasz świętemu Twemu ulec skażeniu. Dałeś mi poznać drogi życia i napełnisz mnie radością przed obliczem Twoim. 

Modląc się o 21:37 za Wspólnotę, powierzajmy ochrzczone wczoraj wspólnotowe dzieci: Tereskę i Rafałka oraz ich Rodziców.