Drukuj
Kategoria: Dobre Słowo

Zanim zaczniesz zbierać miłość...

Słowo na Środę 6 lipca

Posiejcie sobie sprawiedliwość, a zbierzecie miłość; wykarczujcie sobie karczowiska. To czas szukania Pana, aż przyjdzie i ześle wam sprawiedliwość.

Doświadczenie obecności Boga w życiu staje się faktem często wówczas, gdy umie się żyć z Nim i z ludźmi. Oznacza to stosowanie się do najprostszych reguł tworzących codzienne międzyosobowe więzi, a więc po prostu normalność. Jeśli jej zabraknie, to i o żywą obecność Pana Boga będziemy się potykać traktując ją wyłącznie jako coś teoretycznego – nie dowierzając w to, że jest ona możliwa.

Inaczej mówiąc: Bądź człowiekiem w relacji do Boga i do ludzi, a wcześniej czy później spotkasz Boga, który pociągnie Cię do siebie ludzkimi więziami (jak powie przez proroka Ozeasza).  Umiejętność życia z Bogiem i ludźmi, czyli normalność, to nic innego jak sprawiedliwość. O nią apeluje dzis prorok Ozeasz w charakterystyczny sposób: Posiejcie sobie sprawiedliwość.

Sianie to żmudna czynność, od której rozpoczyna się proces wzrostu (przebiegający przez gnicie – obumieranie ziaren).

Być może niejeden i niejdna z nas ma trudność z uchwyceniem żywej obecności Pana Boga w codziennym życiu dlatego, że …. przestali normalnie traktować siebie i innych. Tu relacje stały sie karczowiskami - wykarczujcie sobie karczowiska. 

Panie, który chcesz abyśmy zbierali miłość! Spraw, prosimy, abyśmy wrócili do zasiewu normalności, czyli sprawiedliwości w tych relacjach z ludźmi, których nienormalnie traktujemy albo jesteśmy nienormalnie traktowani przez nich.

Pozwól nam szukać Ciebie w osobach, których najchętniej nie chcielibyśmy widzieć już na oczy. Niewyklucone, że w nich i przez nich chcesz do nas przyjść i zesłać nam sprawiedliwość.