Jezus mówi do ciebie, 28 Lutego

posted by: Łukasz i Anna Misztal
Poprawiono: 28 luty 2014

28 Lutego

PRZESTAŃ SIĘ OSĄDZAĆ I OCENIAĆ, ponieważ nie to jest twoim zadaniem. A przede wszystkim przestań się porównywać do innych - budzi to w tobie pychę lub poczucie niższości, a czasem i jedno, i drugie. Każde ze swoich dzieci prowadzę ścieżką, którą wybrałem właśnie dla niego. Porównywanie się do innych jest nie tylko niewłaściwe, ale też pozbawione sensu.

Nie szukaj potwierdzenia swojej wartości w nieodpowiednich miejscach, czyli we własnych lub cudzych ocenach. Jedynym prawdziwym potwierdzeniem twojej wartości jest Moja bezwarunkowa Miłość. Wielu wierzących postrzega Mnie jako nieprzejednanego Sędziego, który gniewnie wyszukuje wszystkie wady i porażki. Nie ma w tym obrazie ani krzty prawdy! Umarłem za twoje grzechy, aby przyodziać cię w szaty zbawienia. I właśnie takiego cię widzę: okrytego płaszczem sprawiedliwości. Kiedy cię karcę, nie robię tego z gniewem czy odrazą; czynię to, aby przygotować cię na obcowanie ze Mną twarzą w Twarz przez całą wieczność. Niech Moja kochająca Obecność przeniknie cię całego. Bądź czuły na Moje zapewnienia o twojej wartości, które płyną nieustannie z tronu łaski.

Łk 6, 37;   J 3, 16-17;   Iz 61, 10;   Prz 3, 11-12

 

Zamieszczone za zgodą wydawnictwa ESPRIT

Sarah Young - Jezus mówi do ciebie (W miłości Jezusa odnaleźć pokój i szczęście), str. 61.

http://www.esprit.com.pl/273/Jezus-mowi-do-ciebie.html

 

 

BONUS

29 Lutego

JESTEŚ NA WŁAŚCIWEJ DRODZE. Słuchaj częściej Mnie, a rzadziej swoich wątpliwości. Prowadzę cię ścieżką, którą wyznaczyłem tylko dla ciebie. A zatem z ludzkiego punktu widzenia odbywasz samotną podróż. Ale Ja kroczę tuż obok, a jednocześnie idę przodem, więc nigdy nie jesteś sam. Nie spodziewaj się, że ktokolwiek w pełni zrozumie to, jak się z tobą obchodzę; sam też nie jesteś w stanie zrozumieć Moich poczynań wobec innych. Odkrywam przed tobą drogę Życia dzień po dniu, minuta po minucie. Powtarzam ci to, co powiedziałem Mojemu uczniowi Piotrowi: Pójdź za Mną.

Ps 119, 105;   J 21, 22

 

Zamieszczone za zgodą wydawnictwa ESPRIT

Sarah Young - Jezus mówi do ciebie (W miłości Jezusa odnaleźć pokój i szczęście), str. 62.

http://www.esprit.com.pl/273/Jezus-mowi-do-ciebie.html