Rekolekcje dla osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu - Emaus Koniaków

posted by: Beata Słoka
Poprawiono: 14 sierpień 2019

Uzależnieni baner mały

 

Ośrodek rekolekcyjny Emaus w Koniakowie k.Istebnej zaprasza na rekolekcje. Prowadzący: Beata Słoka, ks. Jacek Staniec. Więcej informacji TUTAJ

 

Rekolekcje dla kobiet w separacji lub rozwiedzionych żyjących samotnie - Emaus Koniaków

posted by: Beata Słoka
Poprawiono: 14 sierpień 2019

rozwiedzione wrzesień mały b

 

Ośrodek rekolekcyjny Emaus w Koniakowie k.Istebnej zaprasza na rekolekcje. Prowadzący: Beata Słoka, ks. Jacek Staniec. Więcej informacji TUTAJ

 

Najlepsza cząstka

posted by: Grzegorz Rynk
Poprawiono: 21 lipiec 2019

"Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."

Marta usługuje i chce aby wszystko było pod kontrolą. Takie był zwyczaj – aby przede wszystkim przygotować wszystko dla gościa. Maria natomiast siada u stóp Jezusa i słucha. Pragnie spędzić ten czas tylko z nim. Jest wzorem dla nas jako uczennica Chrystusa - słucha Go i idzie za Nim. Nie zwraca uwagi na zwyczaje.

Modląc się o 21:37 za Wspólnotę, dziękujmy za to, że każdego dnia, w każdej chwili możemy słuchać Słowa. Prośmy, abyśmy tak jak Maria obierali najlepszą cząstkę, której nie będziemy pozbawieni.

Wystarczy ci mojej łaski

posted by: Wanda Klima
Poprawiono: 22 czerwiec 2019

"Aby zaś nie wynosił mnie zbytnio ogrom objawień, dany mi został oścień dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował."

 Każdy z nas może "pochwalić" się takim ościeniem. Ogrom łask, jakiego doznajemy, może sprawić, że zaczniemy Pana poklepywać po ramieniu. Dlatego otrzymujemy także trudne dary, abyśmy przyjmując je z pokorą, oczekiwali podtrzymującej nas łaski.

 

Modląc się o 21:37 za Wspólnotę, powierzajmy Panu nasze ościenie, aby pomógł nam je przyjąć jako drogę do Niego.

Uwielbienie

posted by: Ryszard Wilk
Poprawiono: 07 czerwiec 2019

 

Panie Jezu bądź uwielbiony za Twoją miłość do nas, za to, że każdy dzień jest potwierdzeniem Twojej miłości. Każde wydarzenie jest pytaniem, czy ją przyjmujmy i jesteśmy gotowi na nią odpowiedzieć. Ty Panie dzisiaj pytając o miłość nie tylko Piotra, ale także każdego z nas, uświadamiasz nam, że przebaczasz nam grzechy. Ty Panie nie oskarżałeś Piotra za zaparcie i nie wypominałeś mu tego, tak i każdemu z nas nie wypominasz naszych grzechów i upadków, ale zapraszasz do miłości, do miłości prawdziwej, czerpanej z samego Boga, która uzdolni nas do pójścia za Tobą, czyli do kochania tak jak Tyś nas ukochał.

Dziękujemy Ci, że przebaczając nam grzechy uzdalniasz nas do miłości. Z każdym Twoim przebaczeniem mamy więcej powodów, aby odpowiedzieć Ci miłością. Ty Panie nie pytasz o wczoraj, ale o to, czy chcę kolejny dzień przeżyć z Tobą w dialogu miłości.

Bądź uwielbiony Panie Jezu za Twoje miłosierdzie. Ty Panie nigdy nie przekreślasz po upadku, nie czekasz aż będziemy lepsi, ale zaraz po zdradzie przychodzisz do nas i pytasz: Czy, kochasz mnie?

Dziękujemy Ci Panie za dzisiejsze Słowo, które daje nam wielką nadzieję. Dziś przychodzisz do nas i pytasz o miłość wtedy, gdy nam się wydaje, że nie umiemy Cię kochać. Zdajemy sobie sprawę jak mała i krucha jest nasza miłość do Ciebie, ale to jedyne co możemy dzisiaj Tobie ofiarować to nasze serca, które pragną Cię kochać. Kochać to przyjąć bezwarunkowo Twoje miłosierdzie, Twoje przebaczenie ofiarowane na krzyżu, to rzucić się w Twoje ramiona z naszymi słabościami i grzechami, nie licząc już więcej na własne siły, ale na siły Tego, w którym pokładamy całą naszą nadzieję.

Dziękujemy Ci Panie, że z Ciebie płynie moc naszej odpowiedzi na Twoją miłość, bo Ty umiłowałeś nas bez reszty i wybrałeś, aby nasze życie było radosnym dialogiem miłości z Tobą i naszymi bliźnimi.

Bądź uwielbiony Panie Jezu!

Przyjdź Duchu Święty i rozpal w nas ogień życia, ogień miłości i ogień zawierzenia w naszych sercach, byśmy umieli przyjąć Boży plan miłości na nasze życie i kochać Jezusa wciąż bardziej i bardziej…

Bądź uwielbiony Panie Jezu w darze Wspólnoty Dobrego Słowa i Eucharystii, bądź uwielbiony w każdej i każdym z nas, prowadź nas dalej.

Bądź uwielbiony Panie Jezu!

Ryszard

Świadectwo - Wszystko ma swój czas

posted by: Weryszki
Poprawiono: 20 maj 2019

Kochani!

Zachęcam do przeczytania świadectwa mojej przyjaciółki Anety
(nota bene ze wspólnoty neokatechumenalnej, za którą się w tym roku modlimy)
po Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

https://mlodziplus.pl/wszystko-ma-swoj-czas/

Rekolekcje dla kobiet w separacji lub rozwiedzionych żyjących samotnie. 24-26 maja 2019, Emaus Koniaków.

posted by: Beata Słoka
Poprawiono: 01 maj 2019

banerek mały rozwiedzione 2019

Rekolekcje te przeznaczone są dla kobiet żyjących samotnie na skutek rozwodu, separacji formalnej i nieformalnej lub przeżywających kryzys rozpadu małżeństwa.

Temat w tym roku: "Emocje, uczucia, jak sobie z nimi radzić?"

Jak panować nad emocjami, zamiast pozwalać żeby miały nad nami władzę? Czym są emocje a czym uczucia i skąd się biorą ? Jak je rozpoznawać i nazywać? Kiedy ujawniać swoje uczucia, a kiedy nie? Jaki związek ma wiara z uczuciami i emocjami?

Prowadzący: Beata Słoka (psycholog), ks. Jacek Staniec

Więcej informacji w załączniku. 

Jak pracować nad prawdziwą i trwałą przemianą własnego życia. Rekolekcje 10-12 maja 2019 w Katowicach

posted by: Beata Słoka
Poprawiono: 01 maj 2019

Baner mały przemiana

Ośrodek Profilaktyczno-Szkoleniowy im. ks. Franciszka Blachnickiego zaprasza na rekolekcje.

Dla wszystkich, którzy są niezadowoleni ze swojego życia, uważają że zmarnowali wiele cennych lat. Dla wszystkich, którzy są zainteresowani uzyskiwaniem lepszych efektów pracy nad sobą w grupach samopomocowych i terapii indywidualnej. Dla tych, którzy podjęli już zmianę, jednak otoczenie wciąż daje sygnały, że jest ona zbyt mała, nie taka jak oczekiwano lub nie nastąpiła wcale. Dla osób, które w oparciu o wartości chrześcijańskie pragną kształtować zdrową osobowość, poszukują pełni życia w wierze, chcą uczyć się czerpania sił i nadziei ze Słowa Bożego, pragną lepiej i skuteczniej radzić sobie z problemami życia codziennego.

Prowadzą: Beata Słoka (psycholog), ks. Wojciech Ignasiak

Więcej informacji w załączniku. 

Zaproszenie na Sakrament Chrztu

posted by: Łukasz i Anna Misztal
Poprawiono: 17 kwiecień 2019

Zaproszenie na Sakrament Chrztu Świętego

 

Dzieląc się radością życia Rafała, serdecznie zapraszamy na przyjęcie przez niego Sakramentu Chrztu Świętego.

 

miejsce: Sanktuarium świętego Józefa Opiekuna Rodzin

czas: Niedziela Wielkanocna, 21.04.2019, g. 12:30

 

Równocześnie dziękujęmy za wszelką Waszą życzliwość i prosimy o modlitwę.

 

Anna i Łukasz Misztal wraz z Rodzicami chrzestnymi